Sosyal sorumluluk projelerinin önemi nedir Adore için? Endüstriyel üretim yaparken çevremize özen göstermemek, duyarsız olmak söz konusu olamaz. Çevre duyarlılığının artması,  bu tür projelerin de önem kazanması çok doğaldır. Sosyal sorumluluk projelerinin desteklenmemesi ya da artmaması halinde bu durumu sorgulamamız gerekir. Adore Mobilya olarak en çok dikkat ettiğimiz konu ise çevre dostu olup doğaya zarar vermemek. Bu nedenle ürünlerimizde sadece endüstriyel amaçlı yetiştirilen ağaçlardan üretilen yonga levhalar ve üretim süreçleri denetlenen, doğaya zarar vermeyen bağlantı parçaları kullanıyoruz. Bütün bunlara dikkat etmek önemli tabii fakat “daha fazla ne yapabiliriz”i her zaman düşünürüz. Yapacağımız projenin de yapımıza, üretim kabiliyetimize uygun olması bizi bu fikre yönlendirdi. Mobilya üretimimizde kullandığımız  malzemelerle kedi evleri üretmek ise yapabileceğimiz en uygun projeydi.

Proje kapsamında kaç kedi evi teslim edildi?Tahmin ettiğimizden çok daha büyük ilgi gördüğünü memnuniyetle söyleyebiliriz. Bu kadar çok hayvan sever olması ve böyle bir konuda bu kadar hassasiyet gösterilmesi gerçekten etkileyiciydi bizim için. Toplam 3 etapta üretilen 10.000’den fazla kedi evi, kedi dostlarına gönderildi.

Projenin amacı ve hedefleri neydi, ulaştınız mı hedeflerinize?İleri teknolojiyle ulaştığımız üretim kabiliyetimiz ve hesaplanarak yapılan tasarımlarımız sayesinde neredeyse hiçbir malzememizi israf etmiyoruz. Fakat hammaddelerimiz yani yonga levhalarımız taşınırken en alt ve üste konan ham yonga levhalar hasar görmekte ve ürünlerimizde kesinlikle kullanılmamaktadır. Normalde hasar gören bu malzemeler hurdaya çıkarılıp satılmaktadır. Malzemeleri satmadan nasıl değerlendirebiliriz diye düşündük ve sokaktaki kedi dostlarımız için ev yapmanın güzel bir fikir olduğuna karar verdik.  Hedefimiz hayvan severlerle birlikte, herkesin sorumluluk aldığı bir proje gerçekleştirmekti. Kedi evleri için hiçbir ücret talebimiz olmadı, sadece bu durumla ilgili suistimal olmasın, isteyen her hayvan sever alabilsin ve evlerimiz daha çok kediye hizmet edebilsin diye  kargo ücretini ödeyen hayvan severlere ücretsiz olarak gönderdik. Böylelikle hedefimize ulaştık, birlikten kuvvet doğar dedik ve hep beraber binlerce kediyi ev sahibi yaptık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir