MOYSAD Yönetim Kurulu Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u ziyaret etti – Adore Mobilya

Mobilya sektörüne öncülük etmek için sektörün önde gelen markaları tarafından kurulan Türkiye Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği’nin (MOYSAD) Yönetim Kurulu üyeleri, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u ziyaret etti. Aralarında Adore Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Kayalar’ ın da olduğu üyeler, sektörde artan maliyetlerin oluşturduğu fiyat baskısı ve özellikle ham maddeye üst üste gelen zamlar nedeniyle yaşanan sıkıntıları dile getirdiler.

Sadece üyelerini ve Türk mobilya üreticilerini değil, global mobilya sektörünü de hedefleyen yaklaşımıyla dikkat çeken Türkiye Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği (MOYSAD)’ın Ticaret Bakanlığı’nda gerçekleşen ziyaretinde, derneğin yönetim kurulu üyelerinden Mustafa Kemal Kayalar, Alpaslan Baki Ertekin, Davut Doğan, Metin Gültepe, Berna Gözbaşı ve Mehmet Yayla yer aldı.

Ankara’daki bakanlık binasında gerçekleşen görüşmede, derneğin çalışmaları ve sektörün sorunları ile ilgili bilgi verdiklerini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Baki Ertekin, oldukça verimli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi. Her zaman olduğu gibi sektörde birlik ve beraberliğin yeniden tesis edilmesinin önemine vurgu yaptıklarını söyleyen Ertekin, öncelikli hedeflerinin fuar konusu olduğunu ve bu konuyla alakalı olarak Bakanla beklentilerini paylaştıklarını anlatarak, İstanbul Fuar Merkezi alanında kapasite artırımıyla ilgili bir çalışma yapıldığı bilgisini öğrendiklerini söyledi. Ertekin ayrıca yönetim kurulu olarak sektörün ortak ve tek bir fuar çatısı altında birleşmesinin önemini ifade ettiklerini ve bakanlığın da bu konuda kendileri ile aynı fikirde olduğunu sözlerine ekledi.  Görüşmede son olarak sektörde artan maliyetlerin yarattığı fiyat baskısı ve özellikle hammaddeye gelen üst üste zamlar nedeniyle yaşanan sıkıntılar konuşuldu. WhatsApp Image 2022-03-25 at 17.18.53 (3)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir