Adore Mobilya Kedi Evi İle Türkiye Tasarım Haftası Sergisindeydi – Adore Mobilya

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 8-12 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen “Türkiye Tasarım Haftası” etkinliğinde tasarım ve iş dünyası bir araya geldi.

Endüstriyel tasarımdan, moda ve görsel iletişim tasarımına kadar farklı alanlarda yerli-yabancı birçok ismi ve markayı buluşturan Türkiye Tasarım Haftası’nda Adore Mobilya Kedi Evi tasarımı ile yer aldı.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması’nda sergiye hak kazanan Adore Mobilya “Kedi Evi” tasarımı 8-12 Kasım 2017 tarihleri arsında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda sergilendi. Türkiye Tasarım Haftası’nda yer almaktan mutlu oldukları dile getiren Adore endüstri ürünleri tasarımcısı “Sosyal sorumluluk projesi olarak geliştirdiğimiz Kedi Evi ile Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması’nda sergiye hak kazanarak Kedi Evi tasarımımızı sergileme fırsatımız oldu. Üretim sürecinde hasarlı ve atıl malzemeleri atmak yerine biriktirerek geri dönüşüm yoluyla kedi evleri üretmeye başladıktan sonra olumlu tepkiler aldık. Kedi evleri ile ağır kış şartlarında donma tehlikesi yaşayan sokak kedilerinin olumsuz hava şartlarından korunmalarını sağlayarak sıcak bir yuvaya kavuşmalarına vesile olmaktan dolayı ayrıca mutluyuz” şeklinde konuştu.

Tasarım ile tüm endüstrileri buluşturmak amacı ile yola çıkan “Türkiye Tasarım Haftası”, ikinci yılında “Tasarımın Potansiyeli” temasını gündeme taşıdı. Endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari gibi birçok alanda dünyaca ünlü isimlerin panel ve konferanslarının yanı sıra tasarımcıların, yerli ve yabancı tasarım ofislerinin, sanatçıların, üniversitelerin, tasarım okullarının, tasarım platformlarının sergileri ve Türkiye Tasarım Haftası’nda özel hazırlanmış enstalasyonları etkinlikte yer aldı.

Türkiye Tasarım Haftası, tasarımın gücü konusunda farkındalık sağlamak, tasarım kültürü oluşturmak, Türk tasarımcıları dünyaya tanıtmak ve rekabetçi üstünlük sağlayarak ekonomiye ve medeniyete sağlanabilecek katkının potansiyelini vurgulamak üzere önemli bir platform olarak öne çıkıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir